KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14929007
*
nr 1492 9007
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1955, växter. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 46x47 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2022
kl 20:02:51
- Konstnär/Designer
Maurice Moberg
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Läs mer om Maurice Moberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: maurice moberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige växter
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
*
Maurice Moberg
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Läs mer om Maurice Moberg
nr 1492 9007
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1955, växter. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 46x47 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2022 |
- Konstnär/Designer
Maurice Moberg
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk mÃ¥lare och grafiker, död 2014.Läs mer om Maurice Moberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: maurice moberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige växter
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30



