KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14929007

nr 1492 9007

Maurice Moberg

(1923-2014), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1955, växter. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 46x47 cm

Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.

måndag 26 september 2022
kl 20:02:51

Maurice Moberg

Läs mer om Maurice Moberg